Lokalizacja

Położenie Osiedla Uniwersyteckiego to według mieszkańców dzielnicy jedna z najlepszych lokalizacji w Fordonie.

Ta dzielnica jest doskonale skomunikowana, pozwala w krótkim czasie dotrzeć zarówno do najatrakcyjniejszych miejsc osiedla jak i do centrum miasta. Sąsiedztwo przedszkoli, szkół, uczelni, urozmaiconego zaplecza handlowego, ośrodków zdrowia zapewnia codzienny komfort życia. Jednocześnie pozwala "złapać oddech" wśród wielu terenów zielonych, dzięki którym mieszkańcy pokochali Fordon.

Ikona zegara i pinezki

Mapa osiedla

  • W Fordonie mieszka się przede wszystkim wygodnie. Każdą codzienną sprawę mogę załatwić tutaj, nie muszę jeździć „do miasta”. Połączenie z centrum jest zresztą bardzo dobre. Często nie zajmuje to więcej niż niewiele ponad 20 minut – Maria.
  • Wychowałem się w Fordonie. Tutaj do dzisiaj mieszkają moi rodzice. Ja też zdecydowałem się właśnie w Fordonie zapuścić korzenie. Głównie ze względu na bliskość basenów, przedszkoli, orlików, a nawet lodowiska. W Fordonie po prostu nie można się nudzić – Wojtek.
  • Na studiach zamieszkałam tuż obok uczelni i bardzo polubiłam Fordon. Kiedy skończyłam studia nie mogłam wyobrazić sobie, że zamieszkam gdzieś indziej. To jest miasto w mieście. Fordon ma wszystkie walory miejskiego życia i komfort regeneracji – Ania.
Mapa Osiedla Uniwersyteckiego